Det har vært et innholdsrikt og godt år for Vålerenga Fotball. Mye er takket være alle samarbeidspartnerne våre.

Alle idrettslag og klubber er avhengig av gode samarbeidspartnere for å få hjulene til å gå rundt, så også i Vålerenga Fotball.

Gjennom året samles alle partnere til 6-7 årlige aktiviteter som avsluttes med en julelunsj på Øst – restauranten og fotballpubben på stadion.

Partnernettverket har vokst gjennom året og for noen bedrifter var dette et første møte med andre samarbeidspartnere.

Konsis kom inn som en samarbeidspartner høsten 2018 og har vært med på å se utviklingen av partnernettverket.

– Vi er godt fornøyde med det 1,5 året vi har vært med i nettverket og klubben for øvrig. Man lærer flere bedrifter å kjenne som man videre kan utvikle et samarbeid med. Det at vi også kan være med å støtte opp om barn, unge og kvinnefotballen gir også mening for oss som en aktør i lokalmiljø, forteller prosjektleder Eivind Karfjell i Konsis som er klubbens leverandør av trykk og grafiske tjenester.

Øst stilte med langbord og god mat. Foto: Vålerenga Fotball

Julelunsjen begynte med en «speed-dating» øvelse, hvor bedriftene fortalte hverandre om sine fokusområder for 2020. Deretter ble det servert nydelig julelunsj og ribbesandwich av Øst.

Markedsansvarlig Jens August Dalsegg er glad for å ha med så engasjerte partnere med på laget.

– Det er gledelig å se at vi har med oss dedikerte samarbeidspartnere som stiller opp og har lyst til å bidra. Det er jo ikke til å stikke under en stol at det kreves ressurser skal du henge med i toppen, ikke minst ute i Europa med Champions League. I tillegg har vi en stor breddeavdeling og talentlag som klubben ønsker å gi gode vilkår også. Her utgjør partnerne en reell forskjell, utdyper Dalsegg.

Avslutningsvis takket styreleder Rune Hansen for året som har gått og sportssjef Eli Landsem oppsummerte sesongen og snakket litt om målene for 2020.

Ønsker din bedrift å bli med på laget med deltagelse på våre nettverksmøter? Ta en kikk på Partneblekka for å se hvilke samarbeidsmuligheter vi tilbyr i Vålerenga Fotball.  Eller ta kontakt med markedsansvarlig på jens@vif.no for å avtale en uforpliktende prat.

Takk for et godt samarbeid:

 • DNB
 • Coop Øst
 • OBOS
 • ATG
 • Møller Bil Etterstad Skoda
 • Umbro
 • Sabona
 • ProUnite
 • Dinamo
 • HMK Class
 • Konsis
 • Escape Travel
 • Coca Cola
 • StorOslo Eiendom
 • Spikern Bygg
 • Intility
 • VårtOslo
 • OB Wiik
 • Ensjø Torg
 • Brenden & Co Gjenvinning
 • Ramirent
 • Fitness Xpress Vål’enga
 • Pizzabakeren
 • Smartfish
 • Øst
 • Fazer
 • Modulvegger
 • Sportfoto
 • Direkte-Premier.no

Her kan du se klubbens eksisterende partnere!