Vi søker en engasjert og sulten innholdsprodusent som har lyst til å jobbe mot vår markedsvisjon: «Norges mest engasjerende og synlige kvinneklubb».

Vålerenga Fotball er en av Norges største og mest velkjente fotballklubber. Vi organiserer i hovedsak en stor barne- og ungdomsavdeling og har Norges beste damelag som tok «the double» i 2020. Videre har klubben et bredt samfunnsengasjement og en tydelig identitet som vi er stole av.  Vi holder til på Intility Arena på Helsfyr i Oslo og har litt over 1200 aktive medlemmer.

Utlysning

Tittel: Innholdsprodusent

Stillingsprosent: 80%

Hvem er du

Først og fremst har du et godt øye for visuelle detaljer og formidler de gode historiene på en engasjerende måte. Av kompetanse forutsettes det at du har gode basiskunnskaper om hvordan man produserer, redigerer og publiserer videoer og bilder.

Du har gjerne en relevant marked- og/eller kommunikasjonsutdanning, og kan markedsføringens mekanismer i 2021, men aller helst har du noen års erfaring med å produsere og publisere godt visuelt innhold. Om du har en god penn og videre kjenner til ulike analyseverktøy vil det være et fortrinn.

For å få gode resultater på banen er man avhengig av å ha sultne spillere som har lyst til å prestere. Det har du i din rolle også. Du har lyst til at ditt arbeid skal bli lagt merke til og benytter denne rollen som et springbrett mot å utvikle deg videre. Å jobbe selvstendig er noe du behersker, samtidig som du liker å være en del av et lag/team og forstår at det er sammen man skaper gode resultater.

Den ideelle kandidaten har et engasjement for fotballen/idretten som institusjon og forstår verdien av å være en merkevare med en tydelig identitet. Du trenger ikke å ha spilt fotball før, men det vil være en fordel om en viss kjennskap til hvordan «fotballkulturen» fungerer.

Arbeidsoppgaver:

 • Produsere visuelt innhold til klubbens digitale kanaler og sosiale medier. Særskilt video og bilder.
 • Vedlikehold og publisering av innhold i klubbens digitale kanaler og sosiale medier
 • Kunne planlegge og gjennomføre små og store produksjoner. Eksempelvis videoinnhold i samarbeid med klubbens sponsorer
 • Utarbeide og vedlikeholde kommunikasjonsplan i samarbeid med markedsansvarlig
 • Utvikle målrettede innholdskampanjer og tiltak
 • Designe og utvikle grafisk innhold til både internt og eksternt bruk
 • Skrive og publisere enkle tekst- og nyhetssaker
 • Analysere og evaluere rekkevidde og engasjement
 • Sette opp og sende ut nyhetsbrev på månedlig basis
 • Bistå klubben i sitt øvrige markeds- og kommunikasjonsarbeid

Hva kan vi tilby:

 • Jobbe med en av Norges mest velkjente fotballklubber og Norges beste kvinnelag
 • Et prestasjonsbasert, kreativt og inkluderende miljø
 • Du får jobbe med noen av Norges mest kjente merkevarer som bla. Coop, DNB og OBOS
 • Vi har kommunikasjonshuset Dinamo i ryggen som vil være din sparringspartner
 • Lønn etter avtale

Søknadsfrist: 9.mai

Søknad med CV sendes til markedsansvarlig jens@vif.no

Det oppfordres til å legge med materiale/innhold du har produsert.

Denne saken handler omA-LAGET, , , ,