Klanen går i bresjen for innsamlingsaksjon!

Klanen går i bresjen for innsamlingsaksjon!

Vår unike supporterorganisasjon Klanen stiller opp! Slik kan du støtte barn, ungdom og damelaget i Vålerenga Fotball. Fredag kveld lanserte verdens beste Klanen en innsamlingsaksjon til ulike lag i Vålerenga-familien. Deriblant Vålerenga Fotball. Klanen er hele...

Spørsmål og svar rundt klubbens situasjon

Klubben har fått en del spørsmål omkring situasjonen og kommer her med en orientering. Innsatsen mot koronaviruset fortsetter. Vålerenga Fotball slutter opp om tiltakene, innsatsen for liv og helse er viktigst. All aktivitet er stengt ned, også våre anlegg. Klubben...

I full gang med podkast!

To epsioder med podkasten #hunpresterer er lagt ut! Det er Andrine Tomter og Sigrid Heien-Hansen som er "stemmene" bak podkasten #Hunpresterer. Disse to, har i likhet med resten av laget, et ønske om å prestere best mulig denne sesongen og i podkasten følger du de på...

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

– Vi er bekymret for grasrotandelen

- Bruk Grasrotandelen for å dempe koronakrisens negative effekt for norsk idrett og frivillighet. Dette er nå initiativet fra Vålerenga Fotball overfor Kulturdepartementet og Norsk Tipping. Grasrotandelen er, som mange kjenner til, en ordning som gjør det mulig for...

Den snille naboen – Nabohjelp

I disse korona-dager er Nabohjelp en super tjeneste for å få eller gi bistand til forskjellige ting. Er det noe vi i fotballen har masse av så er det dugnadsånd og frivillig arbeidskraft. Spesielt i disse dager er dette en viktig egenskap. Nå er det mange som tilbyr...

Ramirent forsterker avtalen

Utleieleverandøren forsterker avtalen og fortsetter som en samarbeidspartner av Vålerenga Fotball. Ramirent kom inn som samarbeidspartner i 2019 og er en ledende leverandør av utleieutstyr til bygg og anlegg og andre industrier. Videre har de et uttalt fokus om å...

Vi trenger dine svar!

SPØRREUNDERSØKELSE: Vi jobber med å forbedre arrangementene våre og trenger dine svar! Du sitter med nøkkelkunnskaper som kan hjelpe oss med å forbedre atmosfæren på våre hjemmekamper! Hjelp oss å forstå hva som gjør at du kommer på kamp, ved å svare på denne...

Pressemelding om klubbens situasjon

Klubben tar sitt samfunnsansvar, men må dessverre også ty til permitteringer. Pressemelding fra Vålerenga Fotball. Koronaepidemien setter hele samfunnet på prøve. Hensynet til liv og helse går nå foran alt annet, og Vålerenga Fotball deltar aktivt i idrettens bidrag...

Toppseriestarten utstettes

All toppfotballaktivitet stoppes i første omgang til 15. april 2020. Info fra NFF: Dette innebærer at alle planlagte kamper i Toppserien, Eliteserien, 1. divisjon kvinner, OBOS-ligaen, PostNord-ligaen, Norsk Tipping-ligaen, NM kamper og treningskamper utsettes til...

Fra 5.divisjon til Champions League

På selveste kvinnedagen tar vi et historisk tilbakeblikk på A-lagssatsingen. Skrevet av Jarle Teigøy / Runar Kvernen De første årene På arbeidsutvalgsmøtet 11. mai 1982 ble det enighet om å starte et damelag i foreningen, i første omgang som en prøveordning. Trener og...

Podkast på trappene – #Hunpresterer

#Hunpresterer © er klubbens nye satsingsområde og kommer nå også i podkastformat.  Hva er driverne bak prestasjonsutvikling? Klubben ønsker å sette et enda større fokus på kvinnelig prestasjonsutvikling og har i den anledning etablert konseptet #Hunpresterer, som nå...

Er du klar for dugnad og vårrydding?

Nå er det vår og da er det på tide å ta fram spade og sekker! Brenden & Co Gjennving hjelper til! Enten du skal rydde hjemme, eller borettslaget ditt skal ha dugnad, har Brenden & Co containerne du trenger. De hjelper deg med å finne riktig beholdertype og...

Silje Fjeldstad tatt ut på J17-laget

Midtbanespilleren har spilt fotball i Vålerenga hele sitt liv og etter mange års hardt arbeid belønnes hun med uttak på J17-landslaget. - Når jeg først fikk telefonen om at jeg ble tatt ut, ble jeg veldig glad. Jeg tenker dette kan være en stor mulighet for å vise meg...

10 landslagsspillere

Flere Vålerengasspillere er ute på landslagsoppdrag. De fleste nasjonene spiller vennskapskamper nå i mars, med unntak av Ajara Njoyas Kamerun som skal spille mot Zambia om en billett til sommerens OL i Tokyo. I Portugal spilles det Algarve Cup, hvor blant annet Synne...

20% hos Sterk Legevakt Øst

Vondt i muskler og ledd? Eller vil du bare ha en legesjekk? Sterk Legevakt Øst tilbyr 20% på førstegangskonsultasjon hos muskel og skjelettbehandler og medlemspriser på alle legetjenester fra 01.03.20. Dette gjelder hvis du kan vise frem ditt medlemskap i klubben....

– Fantastisk bra uke!

Jack Majgaard Jensen er full av lovord etter treningsleiren. - Vi har hatt en fantastisk bra uke, med mange gode treningsøkter og møter. Som gruppe har vi tatt store steg både på og utenfor banen, og jeg ønsker å rose spillerne og staben for beinhard og dedikert...

Hardt straffet mot Sandviken.

Sandviken - Vålerenga 3-0 (2-0). I palmesus, medvind og kveldssol i ryggen testet Vålerenga seg mot en av de fremste konkurrentene om hedersplassen i toppserien. Etter noen jevne åpningsminutter var det Sandviken som tok føringen. Et utspill havnet i beina på Kennya...

Vi søker ballhentere og maskoter til 2020-sesongen!

Har laget ditt lyst til å løpe ut på Intility Arena? Eller kjenner du til et lag dette hadde vært midt i blinken for? Vi søker både maskoter og ballhentere til våre hjemmekamper i år. Dette er en flott mulighet for lag som ønsker å komme enda tettere på A-laget og ved...

Vamos La Manga!

Vålerenga tok lørdag turen til sydligere strøk. Sammen med alle de andre Toppserie-lagene er Vålerenga på plass på La Manga. Takket være støtte fra de sentrale samarbeidspartnerne i Toppserien kan lagene trene i gode forhold på Spanias sørkyst. Hver dag innebærer to...

Sesongkortkampanjen i gang!

Slik går du frem for å kjøpe sesongkort. Og her kan du lese om billettløsningen og publikumskonsepter.  Klikk deg inn på landingssiden her eller last ned "TicketCo Wallet" i app store eller google play og søk opp "Vålerenga". Les informasjonen på landingssiden. Velg...

Oppløftende seier mot Kvik Halden

Kvik Halden G16 - Vålerenga 0-1: Vålerenga slo interkretslaget fra Østfold. Tross et øsende regnvær på Strupe kunstgress i Halden ble det en treningskamp med mange plusser for Vålerenga-jentene. - Det var en riktig god treningskamp for oss, hvor vi viser utvikling...

Kamp mot Kvik Halden G16

Vi tar turen til Østfold for å møte Kvik Haldens G16-lag i dag. Kampen blir den siste gjennomføringen før laget reiser til La Manga på treningsleir lørdag morgen. Nysigneringen Ingibjörg Sigurdardóttir er tiltenkt en plass i startellevern og er en del av denne...

Islandsk landslagsspiller klar for Vålerenga

Den islandske landslagsspilleren Ingibjörg Sigurdardóttir har signert en toårskontrakt med klubben.  - Jeg har lyst til å ta del i klubbens ambisjoner og bidra til å at vi tar det neste steget, forteller 22-åringen som kommer fra svenske Djurgården, hvor hun var på...

– A dream come true!

 Jalen "JJ" Tompkins skal gi Hannah Seabert kamp om keeperplassen. - Å bli profesjonell fotballspiller har vært en drøm siden jeg var liten. Fotball er min lidenskap og jeg er utrolig glad for å ha kommet hit til en så stor og profesjonell klubb som Vålerenga....

Om billettløsning og publikumskonsepter.

Her finner du oversikt over priser, tilbud og oppsett for 2020-sesongen.  Billettløsning Billettløsningen og plattformen er også ny. Det nye digitale billettsystemet til TicketCo er lett oversiktlig og brukervennlig for både publikum, supportere, klubb og frivillige....

I 2020 blir vi med gutta – vil du ha Engaland hos din klubb?

Vi blir med gutta i Vålerenga Fotball Elite på England. Har klubben din lyst på besøk? Engaland er alle aktivitetene Vålerenga Fotball Elite har gjort sammen med andre klubber i og rundt Oslo-fotballen. Engaland er et samarbeidsprosjekt med OBOS og fra 2020 er også vi...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell