Maisbonde, Tim Ferris og Eminem – møt Andrine Tomter

Maisbonde, Tim Ferris og Eminem – møt Andrine Tomter

Venstrebacken er lagets ubestridte bonde. Andrine Tomter vokste nemlig opp på Haneborg gård i Drøbak som tilbyr selvplukk av mais og andre grønnsaker (Tomter Mais).  Og innimellom gårdsarbeidet var fotballen Andrines store lidenskap. I ungdomsårene ble hun plukket opp...

Tap i seriepremieren

En dårlig første omgang ødela serieåpninga mot Sandviken. Etter 10 forholdsvis jevne åpningsminutter tok hjemmelaget mer over mot et litt passivt Vålerenga-lag. Vilde Hasund og Kenya Cordner stod for vertenes mål slik at det stod 2-0 til pause. I den andre omgangen...

Før Sandviken – Vålerenga

Så er endelig dagen snart kommet! Vi serieåpner borte mot Sandviken på Stemmemyren kunstgress i Bergen lørdag kl. 14:00. Skrevet av Atle Enersen Toppserien skal sparkes i gang snaue fire måneder forsinket. Dette har vi altså ventet så lenge på, men den som venter på...

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Vi trenger noen ekstra frivillige til sommerens hjemmekamper!

Har du lyst til å se direkte fotball og samtidig gjøre en liten jobb? Årets første hjemmekamp er en drøy uke unna og med dagens nye retningslinjer, samt sommerferie for mange, har vi behov for noen ekstra frivillige hender. Oppgavene er forholdsvis enkle: Billettør...

Janni Thomsen i kongeblått!

Dansk landslagsback klar for Vålerenga! Før overgangsvinduet stengte ble Vålerenga enig med den danske vingbacken Janni Thomsen om en toårs kontrakt. - Jeg valgte Vålerenga, fordi jeg synes det var det perfekte steg videre i min fotballkarriere. Det er et høyere nivå...

Seier i generalprøven

Vålerenga - Røa 4-0 (1-0). I solsteika på Intility Arena leverte Vålerenga-spillerne en solid forestilling i den siste testen før Toppserie-starten. Slik kom målene: 1-0 15 min. MÅL! Klassiker av rang der vi kommer ned langs høyresiden og legger ut i 45 grader. Det...

Hjemme mot Røa på lørdag

Lørdag spilles oppkjøringens siste treningskamp. Og den er flyttet fra Røa-banen til Intility Arena. Avspark er 12:00 og det er dessverre et publikumsfritt arrangement. Du kan se kampen på www.direktesport.no  Forrige treningskamp ble spilt tirsdag. Her endte det med...

Kameruns store folkehelt!

Med sine spektakulære scoringer og målteft som få andre er Ajara Njoya en en av Vålerengas, Kameruns og Toppseriens mest profilerte spillere . Skrevet av Espen Bjørneseth. Ajara Njoya Nchout kom til verden i Njisse, Kamerun 12. januar 1993. Kjennemerket hennes må være...

Fin seier over Kolbton

Vålerenga - Kolbton 4-1 (2-0).  Fine mål, mye godt spill og tidvis høyt tempo preget oppgjøret mot Kolbton. (Se målene nederst) Vålerenga var det sterkeste laget og vant fortjent i det som må sies å være årsbeste. - Vi spiller mye mer som et lag i dag. Alle jobber for...

Møter Kolbotn

Tirsdag 14:30 spiller vi treningskamp på Kolbotn på Intility Arena. Det blir den andre treningskampen før seriestarten 4.juli. Den første endte 1-1 mot Lyn. Vi har dessverre ikke lov til å ha publikum, men kampen streames her via...

«Gi en medlemskontingent»

Vålerenga Fotball får vanligvis inn 95 prosent av treningsavgiftene. I år er dette redusert til 60 prosent. Derfor har Vålerenga Fotball v/breddeavdelingen startet en innsamlingsaksjon. Det kunne man idag lese i Aftenposten. Et av Vålerenga Fotball viktigste...

Slik fordeler vi billettene

Et sesongkort garanter deg inngang - nå er det 25 igjen! Alle lagene i Toppserien kan ha inntil 200 publikummere på tribunen og vi har satt opp en fordeling mellom sesongkortholdere, samarbeidspartnere og familie/venner av spillere. Vi har vår første hjemmekamp fredag...

Debuterte som 13 åring i den Islandske Toppserien

Vår islandske landslaggspiller har spilt fotball så lenge hun kan huske. Ingibjörg Sigurdardóttir så dagens lys 7. oktober 1992 og sparket sin første ball den sørvestlige byen Grindavik på Island. Allerede som 13-åring debuterte hun for Grindavik sitt A-lag i den...

Solid statistikk og stamppot andijvie – hup Maruschka Waldus

Vår flyvende hollender leverte en svært god sesong i 2019 og går nå løs på sin andre sesong. Midtsopperen tok sine første skritt i skøyte- og fotballbyen Heerenveen, hvor hun kom til verden 14. september 1992. I sitt foreløpige 28-årige fotball-liv har Maruschka vært...

1-1 i «sesongens» første treningskamp

Celin Bizet Ildhusøy scora og hovedtrener Jack Majgaard Jensen synes det var godt å komme igang igjen.  Det ble før kampstart beslutta at det skulle spilles 3x25 minutter med tanke på den noe spesielle tiden som har vært. I 26 varmegrader var det ikke en forrykende...

Synliggjøring av din bedrift og sponsormarkedet i Covid-19 tider

Vålerenga Fotball ønsker hjertelig velkommen til sponsor-webminar i samarbeid med arbeidstakerorganisasjonen Lederne  Onsdag 17. juni fra skal noen av landets dyktigste i sitt fag dele sine tanker og refleksjoner til de som ønsker å lære mer om sponsormarkedet. Hva...

Kjappe replikker og en vinnerskalle – her er Sigrid Heien-Hansen!

Den smilende vestlendingen er klar for sin første sesong i Vålerenga. Skrevet av Espen Bjørneseth 24-åringen spilte fotball for Sandane og Jølster til hun reiste til Ålesund og spilte for Fortuna Ålesund mens hun avsluttet videregående skole der. Hun rakk å bli årets...

Treningskamper mot Oslo-lag

Vålerenga har satt opp tre treningskamper før seriestarten 4. juli. Kampene som er satt opp er: Lør 13/6 14:00 Lyn - Vålerenga, Kringsjå Tir 23/6 14:30 Vålerenga - Kolbotn, Intility Arena Lør 27/6 16:00 Røa - Vålerenga, Røabanen. Kampene vil streames av Amedia...

Messi, strak vrist og Unge Ferrari – møt Synne Jensen!

Det som begynte med skuddtrening i hagen, har gitt Synne Jensen en innholdsrik og imponerende karriere, tross sin ung alder.  Skrevet av Espen Bjørneseth. Synne Sofie Kinden Jensen er Nittedøl og ble født 15. Februar 1996. 24-åringen er godt inne i en imponerende...

Vask henda – Støtt Enga!

Flere barnefamilier rammes økonomisk av Covid-19. Derfor har klubben igangsatt dugnadssalg av antibac. Covid-19s effekt på samfunnet er omfattende, så også for idretten og Vålerenga Fotball. Dette kan også bli avgjørende for barnefamilier som fremover må gjøre tøffe...

«Ballis» – Vår danske bauta!

Etter to sesonger i klubben, begynner Stine Ballisager Pedersen å bli en av bærebjelkene i laget. I 2019-sesongen spilte "Ballis" samtlige kamper og minutter, og skal ha en stor del av æren for at det ble en historisk sesong med sølv og kvalifisering til Champions...

Jalen Tompkins lever og ånder for fotballen!

Vår nyervervede amerikanske sisteskanse er villig til å gjøre absolutt alt for sine lagvenninner.  Jalen Justine Tompkins kom til verden 14. februar i 1997 og er oppvokst i Phoneix, Arizona. Allerede tidlig i ungdomsårene viste "JJ" at hun hadde et talent som keeper...

Takk til samarbeidspartnere – del II

Våre samarbeidspartnere har vært uvurderlige for klubben gjennom de to siste månedene. Vi ønsker å gi tilbake og oppfordrer våre medlemmer og supportere om å benytte seg av våre partneres produkter og tjenester. Del 2 av 2. Les del 1 her. Brenden & Co Gjenvinning...

Åpner borte mot Sandviken – her er terminlista!

Vi skal til Bergen i Toppseriens første runde,  Røa venter i første hjemmekamp og vi avslutter hjemme mot Arna-Bjørnar. I dag kom spilleplanen for Toppserien 2020, med TV-oppsettet for de 9 første rundene, hvorav Vålerenga står oppført med 4 NRK-sendte kamper....

Episode for episode i #hunpresterer

Andrine Tomter og Sigrid Heien-Hansen har gjennomført sin første sesong av podkasten #hunprester og guider deg her gjennom episodene. Du finner podkasten på spotify, iTunes eller der du pleier å lytte på podkaster. Lytt her! Episode 1: Kan vi lykkes? Tema: Om...

En stor takk til våre samarbeidspartnere – del 1

Våre samarbeidspartnere har vært uvurderlige for klubben gjennom de to siste månedene. Vi ønsker å gi tilbake og oppfordrer våre medlemmer og supportere om å benytte seg av våre partneres produkter og tjenester. Del 1 av 2.  (lesetid 3 minutter) OBOS OBOS har som...

Permitteringer trukket – endelig kontakttrening igjen

Mandag 25.mai var Vålerenga tilbake i fullkontakttrening på Intility Arena. Samme dag ble også alle permitteringer helt trukket og både trenere og spillere smilte i kapp med vårsola på Valle. Hovedtrener hovedtrener Jack Majgaard Jensen oppsummerte det hele ganske...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell