Slik blir sesongoppkjøringen

Slik blir sesongoppkjøringen

Denne uka kan det komme hyggelige nyheter for fotball-Norge, dersom smittetrenden fortsatt utvikler seg i positiv retning. Toppseriestarten er blitt berammet til 23-24 mai og regjeringen er positive til å åpne opp for treningskamper fra og med 17. april (lørdag), gitt...

Grüner + Vålerenga = Sant

De hvite og lilla blir en del av samarbeidsklubb- familien. - Det vi ønsker med samarbeidet er å løfte og styrke jente og kvinnesiden, fra første spark på ballen til seniorfotballen med de ressursene og mulighetene Vålerenga har mulighet til å tilby gjennom dette...

Yrvin går av som styreleder

Karin Yrvin går av som styreleder i Vålerenga Fotball   Karin Yrvin har meddelt klubben at hun av personlige årsaker ønsker å gå av som styreleder i Vålerenga Fotball. - Vi takker Karin Yrvin for innsatsen gjennom mange år. Hun er avholdt i klubben vår og i miljøet....

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Påmelding til sommerens fotballskoler

Vålerenga Fotball arrangerer fotballcamps i uke 25, 26 og 32. Og der har vi plass til flere fotballglade jenter og gutter! Campen vil disse ukene ha et profesjonelt faglig opplegg mellom kl.0900-1500 fra mandag til fredag. Vi kommer til å ha fokus på både angrepsspill...

Velkommen til Abildsø!

Østkantklubben blir vårt nyeste medlem til samarbeidsklubb-familien. Abildsø har en målsetting om å stille lag i alle årsklasser frem til J17. De ønsker å være områdets foretrukne klubb for jenter rundt Østensjø-området og har pr. i dag inngått samarbeid med Rustad,...

Her er årets draktnummere

Vi har blant annet fått en ny #10. Ønsker du å lese mer om hver enkelt spiller kan du klikke deg inn her. Oversikt over draktnummere: #1 Hannah Seabert (keeper) #3 Stine Ballisager Pedersen (forsvar) #4 Catherine Bott (forsvar) #5 Andrine Tomter (forsvar) #6 Camilla...

Ingvild Isaksen blir mediesjef for kvinnelandslaget

Isaksen forlater klubben med blandede følelser, men kunne ikke takke nei til drømmejobben. - Det er en stilling og en mulighet jeg ikke kan si nei til, og jeg er veldig spent på å ta på meg denne oppgaven. Samtidig er det litt blandede følelser, for jeg har vært...

Utviklingsarbeidet tar form!

Vålerenga er 1 av 12 utviklingsklubber på jentesiden i Norge og arbeidet har kommet godt i gang. Hovedtrener Kenneth Østerås er den med desidert lengst fartstid fra jentesatsingen i Vålerenga, som han har vært en del av siden 2017. - Det har skjedd mye de siste årene...

Vil du spille i Vålerenga?

Vi starter opp nye lag for jenter og gutter i alderen 5-7 år! Klubben ser med glede på at det startes opp flere lag for våre yngste spillere og har plass til enda flere gutter og jenter som ønsker å spille fotball. Vanligvis arrangerer vi årlige...

Karstensen lånes ut til Grei

Tine Celine Karstensen skal få verdifull spilletid hos i 1.divisjonsklubben. I samråd med klubben har "Tince" bestemt seg for å gå til Grei på lån ut 2021-sesongen. Der håper alle parter at 19-åringen kan fortsette sin gode utvikling. - Tince er absolutt en spiller vi...

Norges største bank forsterker generalsponsoratet med Vålerenga

DNB har signert en ny toårsavtale med hovedstadsklubben. Siden høsten 2020 har Vålerenga spilt med DNB og #huninvesterer på brystet. Sesongen ble avsluttet med gull i både Toppserien og Norgesmesterskapet og for begge parter en denne avtalen «gull verdt»....

Ny samarbeidsklubb: HSV

Monica Knudsen ønsker klubben fra Hølen, Vestby og Son velkommen. - Etter god dialog over tid, er vi endelig i havn, og kan presentere en ny samarbeidsklubb - og flere er på vei. I prosjektet har vi nå formelt sett ni klubber på plass, og vi nærmer oss å være...

Vår klubbutikk med Umbro

I klubbutikken kan du kjøpe det du trenger av klubb, trenings- og fritidstøy! Her finner du vår klubbkolleksjon med VIF-tøy, samt andre fritidsartikler fra Umbro og ScanTrade. Klikk her for å komme til...

To forslag fremmes for fotballtinget

I helge avholdes NFFs forbundsting. Vålerenga Fotball har fremmet to lovforslag om temaene rasisme/diskriminering og likestilling. Det første forslaget omhandler tematikken rundt rasisme og diskriminering. – I fjor fikk vi dessverre se flere rasismetilfeller i norsk...

Seriestart i mai

Seriestarten i Toppserien, Eliteserien, 1. divisjon kvinner, OBOS-ligaen og PostNord-ligaen er utsatt til 1. mai-helgen. - Vi er glade for at det er blitt satt en dato. Da har både vi noe å planlegge for og videre glede oss til, sier sportssjef Eli Landsem. Fra...

Fyller på med powerade og resirkulerbare flasker!

Coca Cola Norge forlenger samarbeidet med Vålerenga Fotball og nå blir også sportsdrikken Powerade en del av samarbeidet - sammen med resirkulerbare flasker.  - Sport ønsket mer påfyll av riktig energiholdig drikke under trening og kamp, og da var det naturlig for oss...

Sportssjefen oppdaterer

Eli Landsem berømmer spillergruppa og håper på en snarlig avklaring om seriestarten. I dag hadde NFF et møte med toppfotballen, hvor det ble bestemt at en dato for Toppserie-starten skal settes neste helg. Det ser sportssjef Landsem frem til. - Vi har selvsagt...

Kicback på vakthold og sikkerhetstjenester

I en kamphverdag med strenge rutiner hjalp City Security oss med sikkerheten i 2020 og vil fortsette sitt engasjement i 2021. Vekterselskapet gikk inn som en samarbeidspartner for et drøyt år siden og har hatt flere vekteroppdrag siden den gang. Under kamper i...

15% fra Sterk på lege, fysiotjenester m/mer

Vondt i muskler og ledd? Eller trenger du en legesjekk? Ta turen til STERK Helse på Løren for å få 15% rabatt/kickback. Vår samarbeidspartnere STERK tilbyr følgende tjenester: Privatlege Fysioterapeuter Kiropraktor Osteopat Ernæring Hvordan gå frem: Velg ønsket...

Ingen seriestart i mars

Seriestart utsettes i Toppserien og 1. divisjon kvinner. - Dette er selvsagt uheldig, men vi har hele veien vurdert det som nødvendig å kunne spille treningskamper i minst fire uker før oppstart for å få god nok oppladning. Vi er svært bekymret for utviklingen de...

Sesongkort 2021!

BLI MED PÅ Å FORSVARE TOPPSERIE-TITTELEN! 2020 ble på mange måter et år å skrive inn i historiebøkene. Folk rundt om i verden ble flinke på å holde avstand, samtidig som Vålerenga gjennom sesongen klarte å overholde avstanden til et jagende Rosenborg og dermed fikk...

Snart kan vi trene igjen!

Fredag er siste karantenedag for troppen som spilte mot Brøndby. Torsdag (karantedag 7) gjennomførte reisefølget en ny covid-test og slår denne negativt ut er planen å trene igjen fra lørdag ettermiddag. Det har blitt en oppstykket oppkjøring med lockdown og...

Har du noe som skal trykkes?

Vår samarbeidspartner Konsis tilbyr 3% i kickback. Konsis har et bredspekter av tjenester og kompetanse innen trykk, design, foto, nettsider og digitale tjenester Konsis tilbyr nå 3% av all omsetning på kunder som ikke allerede har en avtale med Konsis. For å få...

Jack Majgaard Jensen: – Spillerne gjorde virkelig sitt beste

En tøff kamp i Brøndby endte med tap etter straffesparkkonkurranse. På tross av de uheldige forutsetningene foran kampen, ga jentene et helhjertet forsøk. Jack Majgaard Jensen var naturligvis svært skuffet etter kampen, men var også full av lovord om spillernes...

Brutal utgang etter straffer

Brøndby - Vålerenga 1-1 (5-4 etter straffer) Etter en god åpning på kampen tok Vålerenga ledelsen 1-0. Rikke Nygard ble felt innenfor sekstenmeteren og Dejana Stefanovic ekspederte straffen sikkert i mål. Vålerenga skapte flere gode muligheter gjennom utover kampen,...

Godt humør før Brøndby-kampen

Etter at 16-delsfinalene ble utsatt i desember grunnet korona i det danske laget, er det endelig klart for å avgjøre hvem som tar seg til 8-delsfinalene i Champions League. 16-delsfinalene skal avgjøres i èn kamp og den spilles på en gresslagt Brøndby Stadion, hvor...

Slik blir Brøndby-uka

Torsdag spiller vi 16-delsfinale i UEFA Womens Champions League borte mot Brøndby. Ettersom det ikke var mulig å gjennomføre den første kampen i Norge, besluttet klubbene i samråd med UEFA at 16-delsfinalen skulle spilles over ett oppgjør i Brøndby. Spillerne har nå...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell