Ungdommen fikk prøve seg i årets første kamp

Ungdommen fikk prøve seg i årets første kamp

ØHIL - Vålerenga 1-0 (0-0). Skrevet av Rune Bjugan. Sesongen 2022 ble sparket i gang på Ferd Stadion, med både velkjente og nye fjes i troppen! To kamprustne men absolutt offensive lag sparket igang sesongen 2022 på Bygdøy. Etter et stille og rolig første kvarter, tok...

Klart for årets første treningskamp!

Klart for årets første treningskamp!

Øvrevoll Hosle IL venter borte lørdag kl. 14:00. Se årets første intervju med Nils Lexerød nederst i saken. Etter drøye to måneder siden forrige kamp er det endelig tid for å snøre på seg skoa og ikle seg den nye adidas pre-season drakta! Spillerne har hatt 1,5 uke på...

Rekruttlagets nye hovedtrener er på plass!

Rekruttlagets nye hovedtrener er på plass!

Vi er stolte og glade for å endelig kunne presentere vår nye hovedtrener for VIF Damer rekrutt. Simon Hansen er vår nye hovedtrener, og kommer inn i en 100% stilling i klubben, der han skal kombinere trenerrollen for rekrutt med jobben som analyseansvarlig for...

Emma Iversen har signert proffkontrakt med Vålerenga!

Emma Iversen har signert proffkontrakt med Vålerenga!

Emma Iversen har vært i klubben siden hun var 13 år gammel, og nå har hun signert sin første proffkontrakt med Vålerenga. - Siden jeg begynte å spille for Vålerenga i 2017 så har det egentlig bare gått oppover for min del med tanke på hvordan jeg har utviklet meg som...

Emilie Østerås utlån gjøres permanent

Emilie Østerås utlån gjøres permanent

Midtbanespilleren selges til Kolbotn. Emilie ble lånt ut til Kolbotn i starten av forrige sesong og gjorde sine saker godt for de blå-hvite som nå ønsket 19-åringen på permanent basis. Avtalen med Kolbotn falt på plass før helga og overgangen skjer med umiddelbar...

Klara Sporsem har signert ny kontrakt!

Klara Sporsem har signert ny kontrakt!

Den 24-årige keeperen kom til klubben i sommer etter å ha spilt i ØHIL (1.divisjon) siden 2016. Nå forlenger hun kontrakten. Klara, som er en sterk skuddstopper med hurtig reaksjonsevne ser frem mot den kommende sesongen. - Jeg er veldig glad for å re-signere. Det er...

Hjemmeåpner mandag 21 mars mot Stabæk

Hjemmeåpner mandag 21 mars mot Stabæk

I dag kom terminlista for Toppserien 2022 og vi tar imot Stabæk i første kamp mandag 21. mars på Intility Arena.  Se terminlista med våre kamper nederst. Stabæk var også motstander i den første serierunden i 2019 og som den gang vil årets oppgjør også sendes direkte...

Raymond Mikkelsen takker for seg

Raymond Mikkelsen takker for seg

Assistenttreneren er ferdig etter fire år i klubben. Raymond ser tilbake med stolthet på den reisen han har vært en del av. - Etter fire år slo fotballens mekanismer inn og det var min tur til å forlate klubben i mitt hjerte. Utviklingen jeg har fått være med på har...

Oppstart Jobbsjansen Ungdom og Voksen

Oppstart Jobbsjansen Ungdom og Voksen

Inntak til Jobbsjansen Ungdom og Voksen vinter 2022 Jobbsjansen og Stiftelsen Vålerenga Fotball Samfunn søker kandidater til våre arbeidstreningsprogram. Jobbsjansen Ungdom søker kandidater mellom 17 og 25 år som står uten skoleplass eller jobb. Jobbsjansen Voksen...

Slik blir sesongoppkjøringen 2022

Slik blir sesongoppkjøringen 2022

Etter en velfortjent ferie kommer spillerne tilbake førstkommende mandag (10/01/22) for å starte årets sesongoppkjøring. Da blir det treninger innendørs i Vallhall før vi setter i gang med årets første treningskamper og treningsleir på Marbella. Treningskamper: 22/1...

Synne Jensen til spansk fotball: -Ønsker Vålerenga alt det beste!

Synne Jensen til spansk fotball: -Ønsker Vålerenga alt det beste!

Synne kom til Vålerenga før 2020-sesongen og har spilt en sentral rolle i de to siste sesongene, som har resultert i et seriemesterskap og to cupgull. Hun ble lagets toppskårer foregående sesong, men klubben har nå blitt enige med Real Sociedad om en overgang. -Jeg...

Nils Lexerød ny hovedtrener: – Den mest attraktive trenerjobben

Nils Lexerød ny hovedtrener: – Den mest attraktive trenerjobben

Vålerenga Fotball har ansatt Nils Lexerød (45) som ny hovedtrener. Nils kommer fra stillingen som leder for topptrenerutanning og kompetanseutvikling i Norges Fotballforbund, samtidig som han også har vært landslagstrener for Norges U23 landslag for kvinner. Nå gleder...

Vålerenga med høyest score i Toppserien

Vålerenga med høyest score i Toppserien

NFF og TFK (Toppfotball Kvinner) har gjennomført Toppklubbstandard for landets ti beste kvinneklubber. Der troner Vålerenga øverst. På en nivåskala fra 1-5, ble Vålerenga som eneste klubb i Toppserien vurdert til nivå 4. Det blir selvfølgelig godt mottatt i...

Runa Lillegård valgte Vålerenga!

Runa Lillegård valgte Vålerenga!

Runa Lillegård (20) har (forhåpentligvis) scoret sitt siste mål MOT Vålerenga. Altaværingen har spilt hos byrival Lyn de siste 4 sesongene og har hatt en lei tendens med å score i flere av byderbyene. Totalt står hun med 22 mål på 56 kamper i Toppserien, fire av...

Rikke Madsen: – Takk for at dere var mitt andre hjem

Rikke Madsen: – Takk for at dere var mitt andre hjem

Rikke Marie Madsen forlater klubben etter 2,5 år. Dansken kom til Vålerenga sommeren 2019 fra VSK Aarhus og gjorde seg umiddelbart populær hos både medspillere og supportere med sin hurtighet, aggressivitet og ikke minst sitt vinnende smil. Den danske...

Berg- og dalbanen 2021

Berg- og dalbanen 2021

Karantener, derbyseire, sure tap, vannpolo og cupgull. Vi oppsummerer 2021. Etter to ukers velfortjent juleferie møttes spillerne på Valle 7. januar for å forberede seg til 16-delsfinalen mot Brøndby i UWCL, som på grunn av innreisereglementet i Norge måtte spilles i...

Amanda Andradottir er ferdig i klubben

Amanda Andradottir er ferdig i klubben

Den norsk-islandske 17-åringen er enig med klubben om å terminere avtalen.  Andradottir blir stående med 20 kamper og fire mål fra sin tid i klubben. - Vi er blitt enige om å gå hver til vårt og vi ønsker Amanda lykke til karrieren videre, forteller vikarierende...

Guro Pettersen tilbake: – Det var ingen tvil

Guro Pettersen tilbake: – Det var ingen tvil

Guro Pettersen (30) har signert en toårskontrakt og returner dermed til det som blir hennes tredje periode i Vålerenga. Keeperen forlot Vålerenga til fordel for Piteå etter 2019-sesongen, men nå er hun endelig tilbake i hovedstaden. - Jeg kjente at det var på tide å...

Sesongkortsalget har åpnet

Sesongkortsalget har åpnet

Bli med på nye store opplevelser i 2022. For første gang gjør vi nå et historisk samarbeid med gutta i Vålerenga Fotball Elite som nå også går over på billettplattformen TicketCo. Vi vet at mange av våre supportere har sesongkort på herrelagets kamper og ønsker å gi...

adidas er tilbake i Oslo!

adidas er tilbake i Oslo!

Utstyrsgiganten skal kle hele klubben i kongeblått fra 2022. Vålerenga-familien og utstyrsgiganten adidas har signert en femårig avtale -  fra 1. januar 2022 ut sesongen 2026. De kjente tre stripene skal brukes av hele klubben – fra topp til bredde, dame, herre og...

Sesongkort 2022

Sesongkort 2022

Denne uka starter sesongkortsalget og for deg som også har sesongkort på herrelagets kamper, har vi en gledelig nyhet! De siste to sesongene har vi tatt tre trofeer og vi har store ambisjoner om å fylle på premieskapet i 2022. Toppserien starter allerede 19/20. mars...

Oppdateringer om trener- og spillerkabal

Oppdateringer om trener- og spillerkabal

Klubbene kommer med de siste oppdateringene inn mot 2022. Prosessen inn mot ansettelse av ny hovedtrener ledes av klubbdirektør Harriet Rudd. Hun kan fortelle at man er godt i gang med arbeidet. - Vi begynte på denne jobben umiddelbart etter sesongslutt og har jobbet...

Janni Thomsen har signert ny kontrakt

Janni Thomsen har signert ny kontrakt

Janni Thomsen har signert for Vålerenga ut 2023. -Det føles skikkelig godt å ha signert, endelig! Janni Thomsen ble hentet sommeren 2020, og er en 5 av dansker på laget. Etter ett seriegull og to cupgull er vår danske landslagspiller sulten på mer: -Ambisjonen er å...

Tre nye år med HMK!

Tre nye år med HMK!

H.M.Kristiansens Automobilbyrå, forkortet HMK Class, er Europas eldste og Norges største busselskap med over 140 års historie å se tilbake på. I tre år har de «busset» jentene rundt og nå er partene enige om en ny treårsavtale. H.M.Ks daglig leder Morten...

CJ Bott: – Jeg har hatt mine to beste år her

CJ Bott: – Jeg har hatt mine to beste år her

Landslagsbacken fra New Zealand har spilt sin siste kamp for klubben. 26-åringen og klubben har hatt dialog om kontraktsforlengelse gjennom høsten, men ble tilslutt enige om at man går hvert til sitt. CJ er uansett glad for tiden hun har hatt i hovedstaden - Jeg har...

Katie Stengel reiser videre

Katie Stengel reiser videre

Amerikaneren har spilt sin siste kamp for klubben. - Jeg har hatt et fint år her i Vålerenga og i Oslo. Til tross for at ikke det gikk som ønsket i serien, var det et utrolig stort karrierehøydepunkt å vinne cupfinalen. Jeg tar med meg gode minner og ønsker laget...

Landslagsoppdrag for 13 av våre spillere

Landslagsoppdrag for 13 av våre spillere

Det skal spilles privatlandskamper og VM-kvalifiseringskamper de neste ukene. Disse reiser på landslagsoppdrag: Norge U23 - Thea Bjelde og Rikke Nygard skal spille mot møter Belgia og Spania Norge J19 - Stine Brekken skal måle krefter mot England og Nederland Norge...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell