Sportssjefen oppdaterer

Sportssjefen oppdaterer

Eli Landsem berømmer spillergruppa og håper på en snarlig avklaring om seriestarten. I dag hadde NFF et møte med toppfotballen, hvor det ble bestemt at en dato for Toppserie-starten skal settes neste helg. Det ser sportssjef Landsem frem til. - Vi har selvsagt...

Sikker framtid med City Security

I en kamphverdag med strenge rutiner hjalp City Security oss med sikkerheten i 2020 og vil fortsette sitt engasjement i 2021. Vekterselskapet gikk inn som en samarbeidspartner for et drøyt år siden og har hatt flere vekteroppdrag siden den gang. Under kamper i...

Ingen seriestart i mars

Seriestart utsettes i Toppserien og 1. divisjon kvinner. - Dette er selvsagt uheldig, men vi har hele veien vurdert det som nødvendig å kunne spille treningskamper i minst fire uker før oppstart for å få god nok oppladning. Vi er svært bekymret for utviklingen de...

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Siste på Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Sesongkort 2021!

BLI MED PÅ Å FORSVARE TOPPSERIE-TITTELEN! 2020 ble på mange måter et år å skrive inn i historiebøkene. Folk rundt om i verden ble flinke på å holde avstand, samtidig som Vålerenga gjennom sesongen klarte å overholde avstanden til et jagende Rosenborg og dermed fikk...

Snart kan vi trene igjen!

Fredag er siste karantenedag for troppen som spilte mot Brøndby. Torsdag (karantedag 7) gjennomførte reisefølget en ny covid-test og slår denne negativt ut er planen å trene igjen fra lørdag ettermiddag. Det har blitt en oppstykket oppkjøring med lockdown og...

Har du noe som skal trykkes?

Vår samarbeidspartner Konsis tilbyr 3% i kickback. Konsis har et bredspekter av tjenester og kompetanse innen trykk, design, foto, nettsider og digitale tjenester Konsis tilbyr nå 3% av all omsetning på kunder som ikke allerede har en avtale med Konsis. For å få...

Jack Majgaard Jensen: – Spillerne gjorde virkelig sitt beste

En tøff kamp i Brøndby endte med tap etter straffesparkkonkurranse. På tross av de uheldige forutsetningene foran kampen, ga jentene et helhjertet forsøk. Jack Majgaard Jensen var naturligvis svært skuffet etter kampen, men var også full av lovord om spillernes...

Brutal utgang etter straffer

Brøndby - Vålerenga 1-1 (5-4 etter straffer) Etter en god åpning på kampen tok Vålerenga ledelsen 1-0. Rikke Nygard ble felt innenfor sekstenmeteren og Dejana Stefanovic ekspederte straffen sikkert i mål. Vålerenga skapte flere gode muligheter gjennom utover kampen,...

Godt humør før Brøndby-kampen

Etter at 16-delsfinalene ble utsatt i desember grunnet korona i det danske laget, er det endelig klart for å avgjøre hvem som tar seg til 8-delsfinalene i Champions League. 16-delsfinalene skal avgjøres i èn kamp og den spilles på en gresslagt Brøndby Stadion, hvor...

Slik blir Brøndby-uka

Torsdag spiller vi 16-delsfinale i UEFA Womens Champions League borte mot Brøndby. Ettersom det ikke var mulig å gjennomføre den første kampen i Norge, besluttet klubbene i samråd med UEFA at 16-delsfinalen skulle spilles over ett oppgjør i Brøndby. Spillerne har nå...

Stor kickback fra Ooni pizzaovner

Vår samarbeidspartner Piacere Import AS blir med videre, og utvider sin partneravtale med klubben i 2021.  Piacere selger Ooni Pizzaovner og tilbehør til forhandlere i hele Norge, og er med på å skape en raskt voksende trend innen hjemmelaget pizza. Ooni Pizzaovner er...

Siste nytt om Brøndby-kampen

Kampen spilles i Brøndby torsdag 11. februar 15:00. I samråd med UEFA har begge klubbene blitt enig om at dette er den eneste løsningen dagens situasjon tatt i betraktning. Sportsjef Eli Landsem bekrefter at dette nå er offisielt. - I en ideell verden hadde vi...

Trener igjen på mandag

Klubbene i de ti kommunene med ekstra koronatiltak får møtes til trening igjen. I et møte mellom Norsk Toppfotball, toppklubbene, Divisjonsforeningen, Toppfotball Kvinner og Norges Fotballforbund fredag kom det frem at klubbene i de ti Østlands-kommunene som er ilagt...

Intility Arena beste bane i Toppserien

Gjev pris til Vålerenga og Intility Arena. Sammen med NISO er kapteinene i Toppserien og Eliteserien hvert år med på å kåre beste bane. Dette gjøres for å sette fokus på kvaliteten på underlaget, uavhengig om det er gress eller kunstgress. Etter hver serierunde er det...

Rabatt og kickback på bilutleie hos Sixt

Six Helsfyr gir deg 10% rabatt og 5% til lagkassa for bestilling av bil i Norge.  Tilbudet gjelder i hele Norge på de ulike utleiestedene til Sixt. Kickback-ordningen fungerer slik at du ved å leie bil hos en Sixt generer penger tilbake til det laget i Vålerenga...

Fire VIF-damer på NISO Årets Lag 2020

I kveld gikk 2020-utgaven av NISO Awards av stabelen og fire av våre spillere fikk sin fortjente oppmerksomhet. Prisutdelingen er til vanlig en stor begivenhet for spillerne på slutten av sesongen, men på grunn av koronasituasjonen - og av hensyn til smittevern ble...

Avlyser treningskamper!

Treningskampene mot ØHIL (mandag) og Kolbton (torsdag) i Vallhall avlyses. OPPDATERT: All trening frem til 31. januar utgår også. Det skyldes de nye restriksjonene fra myndighetene etter at det muterte viruset er påvist i Østlandsområdet. Hva som skjer med resten av...

Årets første seier!

Vålerenga - Røa 4-0: God gjennomkjøring i årets første treningskamp. OBS! Vålerenga er 1 av 3 klubber som har fått dispensasjon (fra regjeringens anbefaleringer) av NFF til å spille treningskamper de neste ukene. Det skyldes klubbens deltagelse i UEFA Womens Champions...

Åpner hjemme mot Avaldsnes

Terminlisten for Toppserien 2021 er nå klar! Vi åpner med TV-sendt kamp på Intility mot fjorårets bronsevinner Avaldsnes. Deretter følger et deilig byderby mot Lyn i runde 2. KJØP SESONGKORT HER! NRK fortsetter å sende én kamp hver runde, mens resten av kampene vil...

– Ingvild Isaksen blir en forsterkning for hele klubben!

Den tidligere Toppserie- og landslagsspilleren blir en viktig brikke i Vålerengas markedsarbeid fremover. Det er ikke bare spillere som melder overganger om dagen. I drøyt to år har Ingvild Isaksen vært markedsansvarlig i Kolbotn, før hun nå bli vår nye...

«Med OBOS i ryggen» i tre nye år!

Boligbyggerlaget OBOS både forlenger og forsterker avtalen med hele Vålerenga! OBOS har vært en viktig partner for kvinnefotballen i flere år, og i 2019 gikk OBOS også inn i en avtale med Vålerenga Fotball. Sammen med boliggiganten lanserte både Vålerenga Fotball og...

Slik blir oppkjøringen 2021

En litt annerledes oppkjøring uten tur til La Manga, men med viktige CL-kamper allerede i februar. Det betyr at tiden inn mot seriestart avhenger av utfallet av Brøndby-kampene. Slik er oppsettet av oppkjøring p.t.: Januar: Torsdag 21.01 mot Røa kl. 16.30 (Valle....

«Cubafoten» forlenger kontrakten!

Celin Bizet Ildhusøy har skrevet under på en ettårskontrakt.  19-åringen som går under tilnavnet "Cubafoten" stod på blokka til flere europeiske klubber, men endte gledelig til slutt opp med å bli værende i kongeblått. - Vålerenga er en fin klubb som jeg nå har spilt...

Synne Jensen har signert for to nye år!

24-åringen ser frem til å bygge videre på 2020-sesongen. - Jeg er glad for å ha signert en ny kontrakt med Vålerenga. Det er en spillergruppe med mange gode og hardtarbeidende spillere. - Året 2020 med "the double" var en stor prestasjon og også noe å bygge videre på....

Ajara Njoya takker av: – Forever in my heart!

Årets toppscorer i Toppserien bytter ut Oslo for den spanske hovedstaden. Der blir hun del av et hardtsatsende Atletico Madrid som ligger på en 4.plass i den spanske ligaen. Storklubben skal også spille 8-delsfinale i Champions League i mars. Selv om Ajara nå forlater...

Ylinn Tennebø har signert!

Midtbanespilleren kommer i likhet med Elise Thorsnes fra Avaldsnes. Dit kom hun midtveis i 2019-sesongen og fikk med seg totalt 34 kamper og 3 mål for Karmøy-laget. Nå går turen til hovedstaden for Tennebø, som fyller 21 år rett over nyttår. - Jeg er stolt over å...

Trenerteamet for 2021 i boks!

Jack Majgaard Jensen og flere i trenerteamet har re-signert sine kontrakter. Støtteapparatet vil nå bestå av følgende: Hovedtrener: Jack Majgaard Jensen (ny kontakt) Assistenttrener: Raymond Mikkelsen (ny kontrakt) Spillerutvikler: Tommy Berntsen (ny fra 2021)...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell