Tre nye år med HMK!

Tre nye år med HMK!

H.M.Kristiansens Automobilbyrå, forkortet HMK Class, er Europas eldste og Norges største busselskap med over 140 års historie å se tilbake på. I tre år har de «busset» jentene rundt og nå er partene enige om en ny treårsavtale. H.M.Ks daglig leder Morten...

CJ Bott: – Jeg har hatt mine to beste år her

CJ Bott: – Jeg har hatt mine to beste år her

Landslagsbacken fra New Zealand har spilt sin siste kamp for klubben. 26-åringen og klubben har hatt dialog om kontraktsforlengelse gjennom høsten, men ble tilslutt enige om at man går hvert til sitt. CJ er uansett glad for tiden hun har hatt i hovedstaden - Jeg har...

Katie Stengel reiser videre

Katie Stengel reiser videre

Amerikaneren har spilt sin siste kamp for klubben. - Jeg har hatt et fint år her i Vålerenga og i Oslo. Til tross for at ikke det gikk som ønsket i serien, var det et utrolig stort karrierehøydepunkt å vinne cupfinalen. Jeg tar med meg gode minner og ønsker laget...

Landslagsoppdrag for 13 av våre spillere

Landslagsoppdrag for 13 av våre spillere

Det skal spilles privatlandskamper og VM-kvalifiseringskamper de neste ukene. Disse reiser på landslagsoppdrag: Norge U23 - Thea Bjelde og Rikke Nygard skal spille mot møter Belgia og Spania Norge J19 - Stine Brekken skal måle krefter mot England og Nederland Norge...

Ingibjörg Sigurðardóttir har signert for to nye år

Ingibjörg Sigurðardóttir har signert for to nye år

Vår Islandske midtstopperkjempe ser allerede frem mot neste sesong. -Jeg er veldig glad for å ha signert for to nye år med Vålerenga, jeg kommer til å fortsette å jobbe hardt, og jeg ser frem til å oppnå nye mål med laget. Ingibjörg kom til klubben i februar 2020....

Vålerenga og Jack Majgaard Jensen skiller lag

Vålerenga og Jack Majgaard Jensen skiller lag

Vålerenga Fotball og Jack Majgaard Jensen (48) avslutter samarbeidet. Den danske hovedtreneren ledet Vålerenga for siste gang fra sidelinjen da Oslo-laget vant 3-1 mot Klepp på Jæren lørdag formiddag. Selv om Jack Majgaard Jensen synes det er vemodig å forlate...

Stefanovic senket Klepp

Stefanovic senket Klepp

Klepp - Vålerenga 1-3 (0-0). Årets siste kamp ble spilt på Jæren der ingen av lagene hadde noe særlig å spille for, annet enn å kunne avslutte sesongen med seier. Vålerenga tok tak i kampen fra start og Synne Jensen var tidlig alene med keeper, men sistnevnte fikk en...

Siste dans mot Klepp

Siste dans mot Klepp

Lørdag avrundes årets Toppserie og vi reiser til Jæren for å møte nedrykksklare Klepp. Jærbuenes nedrykk ble klart etter at de tapte 8-0 borte mot seriemesterne fra Sandviken. STEM FREM ÅRETS SPILLER HER! Etter en fin start på sesongen har pila bare pekt nedover for...

Hannah Seabert reiser videre: – Jeg er stolt

Hannah Seabert reiser videre: – Jeg er stolt

Den amerikanske sisteskansen gir seg etter 2,5 år i klubben.  - Jeg er utrolig takknemlig for min tid i klubben. Det har både vært en berg- og dalbane av en reise jeg ikke ville vært foruten, forteller Hannah som foreløpig står med 35 spilte kamper, før årets siste...

Flere Vålerenga spillere på yngres landslag

Flere Vålerenga spillere på yngres landslag

Det er tid for samling og Vålerenga har fire spillere som skal spille med flagget på brystet. J19-landslagstrener Hege Riise har tatt ut Stine Brekken i troppen som møter England og Nederland i slutten av november. Norge J18 skal spille mot våre finske naboer i øst,...

Vellykkede OBOS-klubbesøk

Vellykkede OBOS-klubbesøk

Vålerengas spillere har gjennomført flere besøk i og utenfor egen klubb denne høsten. OBOS-klubbesøk var en svært populær aktivitet før pandemien og det var ikke mindre populært nå etter gjenåpningen. Først ut var besøk hos egne jentelag i klubben. Det er viktig å...

Ny pokal til premieskapet

Ny pokal til premieskapet

Ungjentene skuffet ikke, og vant stort mot Kolbotn i OBOS Cup finalen. Det var en heltent gjeng som sto klare i Valhall ved finalestart i dag. Etter en solid prestasjon, var trener Kenneth Østerås godt fornøyd med prestasjonen. Vi leverer en solid og god kamp der vi...

Årets siste #VIFung-økt; hele 90 fremtidige stjerner i aksjon

Årets siste #VIFung-økt; hele 90 fremtidige stjerner i aksjon

Lørdag gjennomførte vi årets siste #VIFung-økt, og vi fikk se en hele 90 motiverte unge spillere fra våre egne rekker og fra samarbeidsklubber i aksjon. Først 2007-2008-kullene. Her fikk vi møte mange spillere som allerede har vårt med på dette tiltakene tidligere, og...

Tap mot Stabæk

Tap mot Stabæk

Vålerenga tok imot et Stabæk som kom til Valle og jaktet poeng - helst alle tre, for å holde seg unna nedrykk. Det skulle vise seg at det var gjestene fra Bærum som var mest sultne i dag, i en kamp der ingen av lagene imponerte nevneverdig.   1.OMGANG: ‘3 ⚽ MÅL...

Vil du utvikle morgendagens toppspillere? Vi søker ny rekruttrener

Vil du utvikle morgendagens toppspillere? Vi søker ny rekruttrener

Vålerenga Fotball søker ny hovedtrener til våre unge talenter. Klubben har de siste årene tatt en solid posisjon i toppen av norsk kvinnefotball, med tre titler og deltakelse i Champions League de to siste sesongene. Ambisjonene er store, og klubbens sportslige...

Kenneth Østerås takker av som rekruttrener

Kenneth Østerås takker av som rekruttrener

Etter fem år bak spakene skal han nå over i en ny rolle i klubben. Kenneth Østerås har siden 2016 vært hovedarkitekten bak alt arbeid som er gjort på utviklingssiden for jentene i klubben, og det er en solid grunnmur han nå gir fra seg til nye påtroppende krefter....

Ta bilde med bøtta på søndag

Ta bilde med bøtta på søndag

Søndag spilles årets siste hjemmekamp når Stabæk tar turen til Intility Arena. Det er med andre ord den perfekte anledning for å takke av for det som til slutt ble en fin sesong - med Kongepokalen. Haralds Pokal, populært kalt "Bøtta", vil være på plass søndag og...

Åpen trening og prøvespill for rekruttlaget (J19)

Åpen trening og prøvespill for rekruttlaget (J19)

VIF Damer Rekrutt er vår satsningsgruppe, der spillere i alderen 16-20 år (det er også plass til noen eldre spillere)  har mulighet til å bli en del av en sterk treningsgruppe, med topp kvalifiserte trenere. Vi styrker vårt utviklingstilbud, og våre fremste talenter...

CUPGULL!

CUPGULL!

Dejana Stefanovic ble matchvinner da Vålerenga slo Sandviken 2-1 i cupfinalen på Ullevaal stadion. - Det er fantastisk. I dag viste vi hvor sterke vi er, sier den serbiske landslagsspilleren som ga Oslo-klubben ledelsen 2-0 like før pause. Sandviken reduserte ved...

Viktig publikumsinfo!

Viktig publikumsinfo!

I dag spilles cupfinalen og det er ventet mellom 6000 - 8000 publikummere på Ullevaal Stadion. Med såpass mange tilskuere er det derfor viktig å være ute i tide. Kommer du 30-20 minutter før kampstart, må du forvente å stå i kø. Avspark er 15:00. Bussene som er...

Dagen før dagen

Dagen før dagen

Det er en dag igjen til cupfinalen og her får du de siste oppdateringene. Fredag var alle spillerne på plass etter sine respektive landslagssamlinger og i dag gjennomføres den siste treningen kl. 13:30 på Intility Arena, som er mulig for supportere å overvære. I...

Kampen om Haralds Pokal

Kampen om Haralds Pokal

Søndag spiller vi cupfinale mot Sandviken på Ullevaal Stadion. Hans Majestet Kongen kommer og hvem stikker av med Haralds Pokal? Vi hadde fantastiske opplevelser på Ullevaal Stadion under cupfinalen i fjor, vi få som fikk lov til å oppleve den fra tribunen. Vi strutta...

Slik blir cupfinalehelgen

Slik blir cupfinalehelgen

Søndag 31. oktober spilles både cupfinalen Vålerenga - Sandviken på Ullevaal Stadion og Vålerenga Brann på Intility Arena. Vålerenga-familien har snekret sammen et program for hele helga. Billettinfo til kampene finner du nederst i saken Lørdag 30/10: 13:30 Åpen...

Abildsø-spillere klare for å ta neste steg i VIF

Abildsø-spillere klare for å ta neste steg i VIF

Vålerenga blir et naturlig neste steg for Abildsøs fremadstormende spillere. Gjennom vårt samarbeidsklubbprosjekt har vi gjennom sesongen hatt gleden av å få jobbe godt sammen med Abildsø som klubb, og også inn mot deres fremste spillere. At Vålerenga nå får gleden av...

Fredrik Bergo er vår nye innholdsprodusent

Fredrik Bergo er vår nye innholdsprodusent

Han har tidligere spilt i klubben og nå inntar han rollen som vår nye innholdsprodusent. - Jeg ser frem til å lage engasjerende innhold, og gjennom dette styrke damelaget som varemerke, og Vålerenga som organisasjon. Det har skjedd veldig mye i norsk og internasjonal...

Vålerenga Fotball søker dyktige trenere

Vålerenga Fotball søker dyktige trenere

Vålerenga Fotball er i vekst og vi søker dyktige trenere innenfor flere områder/avdelinger. Vi ser etter deg som vil være med å utvikle og sette preg på klubben i årene som kommer. Dette er stillinger vi ønsker å fylle: Hovedtrener, assistenttrener, spillerutvikler og...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell