Poengdeling mot LSK

Poengdeling mot LSK

Dette var en kamp der tre poeng var det eneste som ga mening. (Skrevet av Rune Bjugan) I lys av at det jo tross alt var byrivalen vi møtte, men aller viktigst; for å ta til oss den andre plassen RBK som lå i vår hule hånd. For kanarifuglene handlet det om å forsøke å...

Viktig derbykamp mot LSK på lørdag!

Viktig derbykamp mot LSK på lørdag!

Vålerenga jakter andreplassen, mens LSK Kvinner FK jakter en sluttspillplass. Det er mye som står på spill når rivalene barker sammen på Intility Arena lørdag klokka 17.00. Får landslagsspiller Karina Sævik debuten sin i kongeblått? Etter en lang EM-pause har...

Karina Sævik klar for Vålerenga

Karina Sævik klar for Vålerenga

Vålerenga har signert Karina Sævik (26) fra Avaldsnes på en kontrakt som strekker seg ut 2024. Sævik har tidligere spilt i Toppserien for både Avaldsnes og Kolbotn, før hun ble proff i franske Paris Saint-Germain og senere tyske Wolfsburg. Deretter gikk turen tilbake...

Billetter til hjemmekampen mot LSK

Billetter til hjemmekampen mot LSK

Lørdag 6. august er seriespillet i gang igjen. På motsatt banehalvdel venter Lillestrøm, som har hatt en skuffende sesong og ligger på 6. plass med 18 poeng på 14 kamper.  Fugla har allikevel muligheten til å komme seg inn blant topp 4, ettersom det kun er 5 poeng opp...

Rekruttlaget vant Dana Cup!

Rekruttlaget vant Dana Cup!

Etter 7 spilte kamper kunne rekruttlaget fredag kveld ta med pokalen hjem til Valle. Finalen ble en tett kamp der Enga dominerte banespillet, men ikke kom til de store sjansene. Da dommeren blåste for fulltid sto det fortsatt 0-0, og det ble dermed ekstraomganger....

Rekrutt til kvartfinale i Dana Cup

Rekrutt til kvartfinale i Dana Cup

Vålerengas rekruttlag er klare for kvartfinale i Dana Cups J18-19 klasse. Gruppespillet endte med 4-0 seier over Vidar FK, 5-1 seier over Vizioni fra Kosovo, 2-1 tap mot Grand Bodø og 1-0 seier over Intercups Mexico. Nå er det tid for sluttspill, og hovedtrener Simon...

Rikke Nygard går til Brann 

Rikke Nygard går til Brann 

Vålerenga Fotball og Brann har kommet til enighet om en overgang for Rikke Nygard. Bergenseren ble hentet til Vålerenga sommeren 2020 og endte opp med 48 kamper og 5 mål for klubben. I løpet av denne perioden har hun fått med seg et seriemesterskap og to cupgull....

Stine Brekken forlenger med Vålerenga

Stine Brekken forlenger med Vålerenga

Stine Brekken har signert ny kontrakt med klubben som strekker seg ut 2024. - Det føles veldig bra, jeg liker meg godt her og Vålerenga er en god klubb hvor jeg kan utvikle meg langsiktig, forteller Brekken. Brekken signerte for klubben vinteren 2021, og flyttet til...

EM er over for våre spillere

EM er over for våre spillere

Fem Vålerenga-spillere var tatt ut til sommerens EM-sluttspill i England. Norge Guro Pettersen og Thea Bjelde var begge en del av Norges landslagstropp. Det startet lovende med 4-1 seier over Nord-Irland, før Norge gikk på et stykt tap mot England. Siste kamp i...

Her er Vålerengas nye keepertrener

Her er Vålerengas nye keepertrener

Andreas Thorsen Schoute (26) kommer fra Amazon Grimstad. I forbindelse med at Ken Eilif Nilsen gir seg som trener i Vålerenga Fotball, har Vålerenga vært på jakt etter en ny keepertrener. I dag kan vi med glede annonsere at Andreas Thorsen Schoute har takket ja til...

EM-sølv for Brekken og Iversen

EM-sølv for Brekken og Iversen

Stine Brekken og Emma Iversen avsluttet landslagsoppholdet i Tsjekkia med å vinne EM-sølv med J19-landslaget. Norge fikk en kjempeåpning på finalekampen i J19-EM mot Spania lørdag ettermiddag da Iris Omarsdottir sendte de norske jentene i ledelsen. Spania var gode og...

En epoke er over

En epoke er over

Etter nesten 20 år i klubben, gir Ken Eilif Nilsen seg som keepertrener i Vålerenga Fotball. En epoke har dermed kommet til veis ende. Nilsen kom til Vålerenga Fotball i 2003, og har hatt ansvaret for utviklingen av keeperne, først på herresiden og deretter på A-laget...

I dag starter EM for Vålerengas spillere!

I dag starter EM for Vålerengas spillere!

Et år forsinket er vi klare for EM. Denne gang i et Europa fylt av krig og skuddsalver. Etter to somre med avstand og munnbind, har kanskje distansen blitt vel stor mellom folk og grupper. Det er på høy tid at vi igjen kan komme sammen til vennlig kappestrid, i det...

Til EM-finale!

Til EM-finale!

Stine Brekken og Emma Iversen er klare for EM-finalen for J19 i Tsjekkia. De norske jentene imponerte mot de regjerende mesterne fra Frankrike i onsdagens semifinale i J19-EM. Sju minutter ut i den andre omgangen satte Frankrike ballen i eget nett, og det ble den...

Dette er Vålerengas representanter i fotball-EM

Dette er Vålerengas representanter i fotball-EM

Fem Vålerenga-spillere er tatt ut til sommerens EM-sluttspill i England. Her får du alt du trenger å vite før mesterskapet sparkes i gang onsdag. Guro Pettersen og Thea Bjelde stiller for Norge, Stine Ballisager Pedersen og Janni Thomsen for Danmark, mens Ingibjörg...

Klare for EM-semifinale!

Klare for EM-semifinale!

Stine Brekken og Emma Iversen er klare for semifinalen i J19-EM etter en kruttsterk norsk 1-0-seier over Sverige søndag kveld. Seieren til de norske jentene, samtidig som Tyskland 3-0-seier over England, gjør at Norge vinner gruppa foran nettopp Sverige. Stine Brekken...

Full klaff på Drømmedagen med OBOS!

Full klaff på Drømmedagen med OBOS!

Vålerengas frivillige kom hjem med en sjekk fra drømmedagen med OBOS. 2022 er frivillighetens år, og i den forbindelse inviterte OBOS frivillige fra Vålerenga, Stabæk, Kolbotn, Lyn og Røa til landskampen mellom Norge og New Zeeland på Ullevaal Stadion sist helg. I...

EM-klare Thea: – Håper å komme lengst mulig

EM-klare Thea: – Håper å komme lengst mulig

Thea Bjelde ble søndag tatt ut i den norske EM-troppen. 22-åringen fikk beskjed om hun kunne bli kalt inn dersom det skulle oppstå skader i troppen og da Branns Lisa Naalsund skadet seg under lørdagens kamp mot New Zealand, tok landslagssjef Martin Sjøgren kontakt. -...

Ønsker klubben eller skolen din besøk av oss?

Ønsker klubben eller skolen din besøk av oss?

Etter sommerferien er det tid for OBOS klubb- og skolebesøk. Samtidig som vi er med herrelaget på ulike Engaland-tiltak, skal vi i samarbeid med vår partner OBOS også gjennomføre noen klubb- og skolebesøk i august og holde på frem til serieslutt i oktober. Konseptet...

Caverion er på lag med alle barn

Caverion er på lag med alle barn

Caverion Norge øremerker midler til klubbens arbeid med barn og unge. "På lag med alle barn" er Vålerenga Fotballs eget fond som skal bidra barn og unge fra lavinntektsfamilier i nærområde får støtte til treningskontingent, utstyr, reiser og lignende. I vinter sendte...

Åtte spillere på landslag

Åtte spillere på landslag

Flere Vålerenga spillere skal spille landskamper den kommende perioden.  Som kjent nærmer det seg fotball-EM i England og her er Vålerenga representert med fire spillere. Guro for Norge Etter en strålende vårsesong har Guro Pettersen lagt inn en solid søknad om å bli...

Trenger du juridisk bistand?

Trenger du juridisk bistand?

Advokatfirmaet Nova tilbyr 15% rabatt til samarbeidspartnere og medlemmer i Vålerenga Fotball Vår juridiske samarbeidspartner startet opp sitt advokatkontor i 1995 og består av 15 advokater. De har et bredt spekter av juridiske tjenester og kompetanseområder, bl.a.:...

Runa Lillegård på vei tilbake fra skade

Runa Lillegård på vei tilbake fra skade

Den lynraske spissen var uheldig og pådro seg et kragebensbrudd i en kamp for rekruttlaget. Prognosen er at det tar 6-8 uker før hun igjen er klar til spill. - Nå har det gått cirka 3 uker, og jeg har fått trent en del på styrkerommet den siste tiden. På en måte var...

Surt tap i Trondheim

Surt tap i Trondheim

Det ble tap 2-0 borte mot Rosenborg i den siste kampen før EM-pausen. Det var en kamp fylt av kontraster. Regnet hølja ned da kampen ble blåst i gang, og den våte kunstgressmatta må ta noe av skylden da skuddet til Cesilie Andreassen stusset seg via stolpen og i mål...

Batalje på Koteng Arena

Batalje på Koteng Arena

Lørdag spilles den siste kampen før sommerferien og EM-pausen borte mot Rosenborg Kvinner Ørn. På 13 kamper står Vålerenga med 32 poeng og 41-6 i målforskjell. Det gjør at vi ligger på en foreløpig 2. plass i Toppserien. På plassen bak ligger trønderne med 32 poeng og...

Få plasser igjen på sommerens fotballskole

Få plasser igjen på sommerens fotballskole

Vålerenga Fotball arrangerer fotballcamp for barn og unge født fra 2008 til 2015. Campen kommer til å ha et profesjonelt faglig opplegg mellom kl.09.00. til 15.00 fra mandag til fredag. Det kommer til å være fokus på både angrep - og forsvarsspill, ferdighetsutvikling...

Videre i cupen

Videre i cupen

En tam kamp i Grimstad. Vålerenga leverte en svak førsteomgang, der ingen av lagene skaper så veldig mye. Rikke Nygard og Ylinn Tennebø slår noen stikkere til Elise Thorsnes som fort kunne blitt farlige, men vi er litt for upresise. Amazon kunne fort ha gått til pause...

Samarbeidspartnere

Ligasponsorer

Tabell